Specjalista Dermatolog i Wenerolog

lek. med. Magdalena Zajkowska

Jestem Lekarzem Specjalistą w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii. Absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jestem Lekarzem Specjalistą w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii. Absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Laureatką ( II miejsce ) prestiżowego konkursu na NAJLEPSZEGO DERMATOLOGA w Wielkopolsce „Hipokrates 2016” organizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Głos Wielkopolski. Umiejętności zawodowe doskonaliłam pracując w Klinice Dermatologii i Wenerologii w Szpitalu Klinicznym im H. Święcickiego w Poznaniu oraz na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu.
Specjalizuje się w szerokim zakresie chorób dermatologicznych dorosłych i dzieci, chorobami alergicznymi skóry oraz szeroką diagnostyką znamion skóry z wykorzystaniem najnowszej generacji wideodermatoskopu FotoFinder ATBM Master.
Jestem członkiem IDS - INTERNATIONAL DERMOSCOPY SOCIETY.

Zajmuję się również medycyną estetyczną, skupiając się w szczególności na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentów. Aktywnie uczestniczę w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Prowadziłam zajęcia ze studentami w zakresie dermatologii w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging od 2008 r.

Wśród najczęstszych chorób dermatologicznych, którymi się zajmuję, można wymienić:

 • choroby o podłożu łojotokowym – trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, trądzik wieku dorosłego, łojotokowe zapalenie skóry
 • choroby alergiczne – atopowe zapalenie skóry, wyprysk, pokrzywka
 • choroby o podłożu wirusowym – opryszczka, brodawki wirusowe, ospa, półpasiec
 • schorzenia grzybicze – grzybica skóry, paznokci, włosów
 • choroby bakteryjne – liszajec zakaźny, borelioza, czyrak
 • choroby pasożytnicze – świerzb, wszawica
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • łysienie
 • choroby przenoszone drogą płciową
 • oraz inne schorzenia o podłożu immunologicznym i alergologicznym
Specjalista Dermatolog i Wenerolog

dr n. med. Paweł Pietkiewicz

Mam przyjemność być jednym z kilku w Polsce specjalistów dermatologii-wenerologii z europejskim egzaminem specjalizacyjnym (UEMS-EBDV) oraz dyplomowanym specjalistą z zakresu dermatoskopii.

Mam przyjemność być jednym z kilku w Polsce specjalistów dermatologii-wenerologii z europejskim egzaminem specjalizacyjnym (UEMS-EBDV) oraz dyplomowanym specjalistą z zakresu dermatoskopii (Dermoscopy Diploma of Excellence, Professional Certificate of Dermoscopy, Advanced Certificate of Dermoscopy, Professional Diploma of Dermoscopy). W ramach edukacji dla dermatologów i onkologów założyłem Polską Grupę Dermatoskopową. Od 2019 byłem wielokrotnie wykładowcą polskich i międzynarodowych wydarzeń naukowych oraz kierownikiem naukowym kursów z zakresu dermatoskopii. W 2021 zostałem wybrany do Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Dermoskopowego, zrzeszającego ponad 20.000 lekarzy ze 168 krajów.
Doświadczenie zawodowe zdobywałem jako lekarz i wykładowca uniwersytecki przez lata pracy w Katedrze i Klinice Dermatologii Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu oraz na licznych stażach zagranicznych i warsztatach, w tym z zakresu dermatoonkologii i dermatoskopii. W 2015r. obroniłem z wyróżnieniem rozprawę doktorską na temat raków podstawnokomórkowych skóry. Od 2017r. jestem związany z Poradnią Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii, gdzie zajmuję się kwalifikacją pacjentów do zabiegów chirurgicznych oraz chirurgicznym usuwaniem zmian nowotworowych (czerniaki, raki skóry i inne). Do obszarów mojego szczególnego zainteresowania należą nowotwory i choroby zapalne skóry, dermatoskopia, zastosowanie metod uczenia maszynowego/sztucznej inteligencji we wczesnej diagnostyce nowotworów skóry. Owocem współpracy z FotoFinder Systems (Bad Birnbach, Niemcy) jest zainstalowanie urządzenia ATBM Master do mapowania ciała w Centrum Medycznym Zwierzyniecka. Ponadto uczestniczę w pracach badawczo-rozwojowych HEINE Optotechnik (Gilching, Niemcy) i Melanoscan (Samford, USA).

W 2018r., jako stypendysta Europejskiego Towarzystwa Dermatoonkologii (EADO), odbyłem 3-miesięczne szkolenie w Klinice Dermatologii w Trieście u prof. I. Zalaudek, przewodniczącej IDS, wybitnej światowej ekspertki z zakresu dermatoskopii. W tym samym roku odbyłem staż z zakresu terapii fotodynamicznej u prof. S. Calvieri/dr C. Cantisani w Klinice Dermatologii Polikliniki Umberto I Rzymskiego Uniwersytetu „La Sapienza”. W 2017r. odbyłem wizyty studyjne w szkockich klinikach dermatologii w Queen Elizabeth University Hospital (Glasgow), Royal Hospital for Children (Glasgow), Royal Infirmary of Edinburgh (Edinburgh) oraz Royal Aberdeen Children’s Hospital (Aberdeen, Szkocja). W 2015r. odbyłem staż z zakresu chirurgii skóry w Klinice Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurichu (Szwajcaria) u prof. J. Hafnera i S. Läuchliego, światowych autorytetów w zakresie chirurgii mikrograficznej Mohsa i leczenia ran, a także szkolenie Skandynawskiego Towarzystwa Dermatologicznego z chirurgii skóry na Uniwersytecie w Kopenhadze u prof. J. Paoliego, R. Gniadeckiego, G. Jemeca (Dania).

Mój dorobek naukowy to ponad 140 krajowych i zagranicznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu dermatologii i onkologii, w tym 12 rozdziałów w polskich i zagranicznych podręcznikach specjalistycznych oraz redakcja jednego anglojęzycznego podręcznika specjalistycznego. Jestem recenzentem i członkiem paneli redakcyjnych medycznych czasopism naukowych. Należę do Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Amerykańskiej Grupy Mikroskopii Konfokalnej, Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii, Europejskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem, Nowojorskiej Akademii Nauk, Europejskiego Towarzystwa Dermatoonkologii, Międzynarodowego Towarzystwa Dermoskopowego oraz Skin Cancer Institute.

Jestem laureatem I miejsca w międzynarodowym konkursie dermatoskopowym (Dermoscopy Excellence International Masterclass, Rzym, Włochy, 2018) oraz stypendystą Europejskiego Towarzystwa Dermatoonkologii (Triest, Włochy, 2018), Brytyjskiego Towarzystwa Dermatologii Dziecięcej (Glasgow, Szkocja/Zjednoczone Królestwo, 2018), Szkockiego Towarzystwa Dermatologicznego (Stirling, Szkocja/Zjednoczone Królestwo 2017), Euroderm Excellence Grant (Nicea, Francja, 2015), Francuskiego Towarzystwa Dermatologicznego (Paryż, Francja, 2015), stypendium im. Michaela Hornsteina Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenereologii (Walencja, Hiszpania, 2015), stypendium doktorskiego dla pracowników Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2015) oraz laureatem nagród krajowych: wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę eksperymentalną (III Zjazd Sekcji Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2015), pierwsza nagroda w sesji posterowej (XXX Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2012), pierwsza nagroda w sesji Dermatologii i Wenerologii (9th International Congress of Young Medical Scientists, 2009).

Specjalista Dermatolog i Wenerolog

lek. med. Alina Kubisiak-Michalska

Specjalista dermatologii i wenerologii. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Specjalista dermatologii i wenerologii. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Umiejętności zawodowe doskonaliłam m.in. pracując w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Posiadam specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii, jestem autorką licznych publikacji naukowych i współautorką podręczników o problematyce chorób skóry. Pełniłam również funkcję wykładowcy i koordynatora zajęć na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia i Urody oraz na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego. Uczestniczę w cyklicznych sympozjach naukowo-szkoleniowych. Śledzę najnowsze doniesienia naukowe z dziedziny dermatologii i wenerologii. Szeroki zakres zainteresowań zawodowych skutkuje precyzją w ustaleniu kierunku efektywnego leczenia. Wolny czas spędzam z rodziną, uwielbiam jeździć na nartach i czytać dobre książki.

Zakres usług:

 • Diagnozowanie i leczenie chorób skóry u dzieci i dorosłych.
 • Trychologia
 • 
Dermatoskopia
 • Wideodermatoskopia
Dermatologia i Wenerologia

lek. med. Katarzyna Korecka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a aktualnie odbywam specjalizację z dermatologii i wenerologii na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a aktualnie odbywam specjalizację z dermatologii i wenerologii na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Jestem członkiem zarządu Polskiej Grupy Dermatoskopowej, a także członkiem European Academy of Dermatology & Venereology (EADV), International Dermoscopy Society (IDS) I European Association of Dermatooncology (EADO). W swojej pracy szczególnie interesuje mnie dermatoskopia i wczesne wykrywanie nowotworów skóry. Zajmuje się także leczeniem trądziku, łuszczycy, chorób zapalnych skóry, bielactwa i innych chorób dermatologicznych. Ukończyłam wiele kursów z tej dziedziny, m.in. Professional Certificate of Dermoscopy czy Advanced Certificate of Dermoscopy. Udało mi się zdobyć nagrody w różnych konkursach związanych z dermatoskopią np. 2 miejsce podczas Fotofinder AI Challenge (październik 2021) czy 1 miejsce w quizie podczas konferencji dla Polskich/Litewskich/Estońskich dermatologów organizowanych przez La Roche Posay (maj 2021). Jestem autorem publikacji naukowych w dziedzinie dermatologii i wenerologii, również w czasopismach z Impact Factor. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas konferencji w kraju i za granicą.
Specjalista Onkolog

dr n. med. Anna Kopczyńska

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na wydziale lekarskim.

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na wydziale lekarskim. Szkolenia specjalizacyjne z Onkologii klinicznej odbyłam w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego, w którym obecnie pracuje. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu oceny dermatoskopowej znamion przy użyciu nowoczesnych wideodermatoskopów. Uczestniczę w profilaktycznych akcjach społecznych w kierunku czerniaka skóry.
Specjalista Chirurgii Ogólnej

lek. med. Lucyna Cichańska

Dyplom lekarza uzyskałam na Wydziale Lekarskim I Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2006 roku przez 7 lat pracowałam w Oddziale Chirurgii Ogólnej 111 Szpitala Wojskowego w Poznaniu.

Dyplom lekarza uzyskałam na Wydziale Lekarskim I Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2006 roku przez 7 lat pracowałam w Oddziale Chirurgii Ogólnej 111 Szpitala Wojskowego w Poznaniu. W 2014 roku zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. Będąc starszym asystentem kontynuowałam pracę w Oddziale Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej Szpitala Klinicznego im.Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu, gdzie uczestniczyłam w procedurach pobierania i przeszczepiania narządów, a następnie w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Urazów Wielonarządowych z Pododdziałem Chirurgii Gastroenterologicznej i Endokrynologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Obecnie pracuję w Oddziale Chirurgii Ogólnej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu. Umiejętności manualne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy zaowocowały skierowaniem swoich zainteresowań zawodowych na obszar medycyny estetycznej. Przebyte szkolenie z dziedziny medycyny estetycznej pozwala na wprawne stosowanie technik upiększania twarzy i ciała – iniekcje toksyny botulinowej w leczeniu zmarszczek mimicznych i nadpotliwości, wypełniacze z kwasu hialuronowego (miękki lifting, likwidacja zmarszczek, bruzd, wypełnianie ust i policzków), mezoterapia, lipoliza iniekcyjna, skleroterapia, nici liftingujące typu PDO, zabiegi osoczem bogatopłytkowym. Co więcej- ze względu na posiadaną specjalizację, kwalifikuję pacjentów do zabiegów chirurgicznych (przepukliny brzuszne, kamica pęcherzyka żółciowego, żylaki kończyn dolnych) oraz wykonuję drobne zabiegi chirurgiczne (usuwanie zmian skórnych w ramach profilaktyki nowotworowej). Podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo kursach oraz w konferencjach naukowych w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych

Leczone choroby:

 • kamica żółciowa
 • żylaki kończyn dolnych
 • znamiona, włókniaki, brodawki łojotokowe, tłuszczaki, wrastające paznokcie, blizny
 • przepukliny brzuszne, pachwinowe, pępkowe
 • operacyjne leczenie schorzeń tarczycy (po ukończonej diagnostyce endokrynologicznej)

Zakres wykonywanych operacji: operacje usunięcia guzków tkanki podskórnej i skóry (zmiany barwnikowe, włókniaki, brodawki łojotokowe, tłuszczaki ), plastyka wału paznokciowego.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: mezoterapia igłowa ( nawilżanie twarzy, dekoldu, szyi, dłoni i innych okolic ciała), mezoterapia okolic oczu, rewitalizacja skóry laserem NeoSkin poprzedzona mezoterapią z zastosowaniem aminokwasów kwasu hialuronowego,lLifting skóry - nici PDO, toksyna Botulinowa- likwidacja zmarszczek mimicznych (zmarszczki wokół oczu, zmarszczki podłużne czoła, zmarszczki poprzeczne czoła, opadające kąciki ust), leczenie nadpotliwości (ręce, stopy, pachy), modelowanie i nawilżanie ust, operacje usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową i klasyczną, operacje przepuklin brzusznych, pępkowych i pachwinowych z wszczepieniem siatek, operacje żylaków metodą klasyczną, skleroterapia żylaków, operacje usunięcia częściowego i całkowitego tarczycy, operacje usunięcia wyrostka robaczkowego laparoskopowo i klasycznie, operacje brzuszne na jelicie grubym, operacje żylaków odbytu, szczelin odbytu, torbieli pilonidalnych.

Specjalista Chirurgii Ogólnej

lek. med. Katarzyna Sosnowska-Brudło

Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizację z chirurgii ogólnej zdobyła na oddziale chirurgii ogólnej i gastroentrologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizację z chirurgii ogólnej zdobyła na oddziale chirurgii ogólnej i gastroentrologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

dr Katarzyna Sosnowska-Brudło to lekarz, który do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Jej szeroki zakres wiedzy w dziedzinie chirurgii oraz medycyny estetycznej pozwala na dobranie odpowiedniej metody leczenia do danego problemu. Zastosowanie wysokiej jakości produktów oraz niebywale utalentowana ręka Pani doktor zapewnia zadowolenie oraz satysfakcję z osiągniętego efektu. Dzięki stałemu rozwojowi oraz udziału w kursach, kongresach i szkoleniach z dziedziny medycyny estetycznej Pani doktor zaskakuje nas coraz to bardziej innowacyjnymi metodami zabiegowymi.

Zakres wykonywanych zabiegów chirurgicznych

 • usuwanie znamion, tłuszczaków, kaszaków i innych zmian skórnych
 • pobieranie wycinków do badań histopatologicznych
 • usuwanie wrastających paznokci
 • nacięcia i drenaż ropni
 • zmiany opatrunków
 • konsultacje chirurgiczne
 • diagnozowanie i leczenie chorób przewodu pokarmowego
 • leczenie otwartych ran, owrzodzeń, ran ostrych i przewlekłych
 • leczenie stopy cukrzycowej
Dermatologia Wenerologia

lek. Anna Słomiak-Wąsik

Lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie dermatologii i wenerologii w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu.

Lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie dermatologii i wenerologii w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, na którym kontynuuje studia doktoranckie. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiej Grupy Dermatoskopowej, European Academy of Dermatology and Venereology (EADV), International Dermoscopy Society (IDS).

Absolwentka licznych kursów dotyczących dermatoskopii i dermatochirurgii może pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w badaniu dermatoskopowym i wideodermatoskopowym. Autorka publikacji z zakresu dermatologii i chorób wewnętrznych. Stypendystka EADV (Bruksela, Belgia, 2022). Laureatka trzeciej nagrody w sesji internistycznej XII International Conference, Starogard Gdański, 2015. Nominowana w plebiscycie HIPOKRATES 2022.