Specjalista Dermatolog i Wenerolog

lek. med. Magdalena Zajkowska

Jestem Lekarzem Specjalistą w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii. Absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jestem Lekarzem Specjalistą w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii. Absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Laureatką ( II miejsce ) prestiżowego konkursu na NAJLEPSZEGO DERMATOLOGA w Wielkopolsce „Hipokrates 2016” organizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Głos Wielkopolski. Umiejętności zawodowe doskonaliłam pracując w Klinice Dermatologii i Wenerologii w Szpitalu Klinicznym im H. Święcickiego w Poznaniu oraz na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu.
Specjalizuje się w szerokim zakresie chorób dermatologicznych dorosłych i dzieci, chorobami alergicznymi skóry oraz szeroką diagnostyką znamion skóry z wykorzystaniem najnowszej generacji wideodermatoskopu FotoFinder ATBM Master.
Jestem członkiem IDS - INTERNATIONAL DERMOSCOPY SOCIETY.

Zajmuję się również medycyną estetyczną, skupiając się w szczególności na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentów. Aktywnie uczestniczę w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Prowadziłam zajęcia ze studentami w zakresie dermatologii w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging od 2008 r.

Wśród najczęstszych chorób dermatologicznych, którymi się zajmuję, można wymienić:

 • choroby o podłożu łojotokowym – trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, trądzik wieku dorosłego, łojotokowe zapalenie skóry
 • choroby alergiczne – atopowe zapalenie skóry, wyprysk, pokrzywka
 • choroby o podłożu wirusowym – opryszczka, brodawki wirusowe, ospa, półpasiec
 • schorzenia grzybicze – grzybica skóry, paznokci, włosów
 • choroby bakteryjne – liszajec zakaźny, borelioza, czyrak
 • choroby pasożytnicze – świerzb, wszawica
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • łysienie
 • choroby przenoszone drogą płciową
 • oraz inne schorzenia o podłożu immunologicznym i alergologicznym
Specjalista Dermatolog i Wenerolog

dr n. med. Paweł Pietkiewicz

Mam przyjemność być jednym z kilku w Polsce specjalistów dermatologii-wenerologii z europejskim egzaminem specjalizacyjnym (UEMS-EBDV) oraz dyplomowanym specjalistą z zakresu dermatoskopii.

Mam przyjemność być jednym z kilku w Polsce specjalistów dermatologii-wenerologii z europejskim egzaminem specjalizacyjnym (UEMS-EBDV) oraz dyplomowanym specjalistą z zakresu dermatoskopii (Dermoscopy Diploma of Excellence, Professional Certificate of Dermoscopy, Advanced Certificate of Dermoscopy, Professional Diploma of Dermoscopy).

Doświadczenie zawodowe zdobywałem jako lekarz i wykładowca uniwersytecki przez lata pracy w Katedrze i Klinice Dermatologii Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, Poradni Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz na licznych stażach zagranicznych i warsztatach, w tym z zakresu dermatoonkologii, chirurgii skóry i dermatoskopii.

W 2015 obroniłem z wyróżnieniem rozprawę doktorską poświęconej molekularnym podstawom raka podstawnokomórkowego skóry. Od 2015 prowadzę badania skreeningowe w celu wczesnego wykrywania czerniaka w ramach ogólnoeuropejskiej akcji Euromelanoma.
Od 2022 przewodniczę Zarządowi Polskiej Grupy Dermatoskopowej, a od 2021 reprezentuje Polskę w zarządzie International Dermoscopy Society. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), American Confocal Group, European Academy of Dermatology and Venereology (EADV), European Association for Cancer Research (EACR), European Association of Dermato-Oncology (EADO), International Dermoscopy Society (IDS), New York Academy of Sciences (NYAS) oraz Skin Cancer Institute.

Do obszarów mojego szczególnego zainteresowania należą nowotwory i choroby zapalne skóry, choroby skóry o podłożu genetycznym, dermatoskopia i nowoczesne metody obrazowania oraz zastosowanie metod uczenia maszynowego/sztucznej inteligencji.
Owocem mojej współpracy z FotoFinder Systems (Bad Birnbach, Niemcy) jest zainstalowanie urządzenia ATBM Master do mapowania ciała w Centrum Medycznym Zwierzyniecka. Prowadzę także prace badawczo-rozwojowe dla HEINE Optotechnik (Gilching, Niemcy).
Mój dorobek to blisko 150 krajowych i zagranicznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu dermatologii i onkologii, w 2 podręczniki poświęcone dermatoonkologii (Cutaneous Melanoma, IntechOpen, Londyn 2020; oraz Dermatoscopy, IntechOpen, Londyn 2022), a także jestem redaktorem polskiego wydania Dermatoskopii w dermatologii ogólnej (Edra Urban&Partner, 2023), autorem 9 rozdziałów w polskich i zagranicznych podręcznikach specjalistycznych, oraz 24 artykułów zgromadzonych w bazie PubMed.

Jestem laureatem:

– UCB Scholarship (2021)
– I miejsca w zawodach dermatoskopowych AI Challenge przeciwko systemowi Mole Analyzer Pro (zaawansowanemu systemowi sztucznej inteligencji stworzonemu do rozpoznawania nowotworów skóry, opartemu o algorytmy deep learning; Fotofinder) (28. Kongres Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii, Madryt, Hiszpania, 2019),
– I miejsca w zawodach dermatoskopowych AI Challenge przeciwko systemowi Mole Analyzer Pro (Fotofinder) (24. Światowy Kongres Dermatologii, Mediolan, Włochy, 2019),
– Eli Lilly Grant (2019, 2020),
– I miejsca w zawodach dermatoskopowych AI Challenge przeciwko systemowi DEXI (Canfield) (24. Światowy Kongres Dermatologii, Mediolan, Włochy, 2019),
– I miejsce w zawodach Dermoscopy Excellence (Rzym, Włochy, 2018),
– British Society for Paediatric Dermatology Grant (BPSD, Glasgow, Szkocja, 2018)
– listu gratulacyjnego Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu za osiągnięcia naukowe w 2017r.
– Scottish Dermatological Society Grant (SDS, Stirling, Szkocja, 2017),
– Euroderm Excellence Grant (EDF, Nicea, Francja, 2015),
– Société Française de Dermatologie Grant (SFD, Paryż, Francja, 2015),
– Michael Hornstein Scholarship (EADV, Walencja, Hiszpania, 2015),
– Stypendium doktorskiego dla pracowników UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (2015),
– listu gratulacyjnego Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu za osiągnięcia naukowe w 2015r.,
– I nagrody w sesji posterowej (XXX Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Kraków, Polska, 2012),
– I nagrody w sesji Dermatologii i Wenerologii (9th International Congress of Young Medical Scientists, Poznań, Polska, 2009),

Odbyłem staże zagraniczne:

– EADO Exchange Fellowship (EADO, Uniwersytecka Klinika Dermatologii, prof. I. Zalaudek, Triest, Włochy, 2018),
– Trialect-Sapienza Fellowship in Non-invasive Dermatologic Imaging and Cancerization Field (Trialect, Klinika Dermatologii Polikliniki Umberto I Rzymskiego Uniwersytetu „La Sapienza”, prof. S. Calvieri/dr C. Cantisani, Rzym, Włochy, 2018),
– staże w szkockich klinikach dermatologii – Queen Elizabeth University Hospital (Glasgow), Royal Hospital for Children (Glasgow), Royal Infirmary of Edinburgh (Edinburgh) oraz Royal Aberdeen Children’s Hospital (Aberdeen, Szkocja, 2017),
– staż z zakresu chirurgii skóry (Klinika Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego, prof. J. Hafner/prof. S. Läuchli, Zurich, Szwajcaria, 2015).

Specjalista Dermatolog i Wenerolog

lek. med. Alina Kubisiak-Michalska

Specjalista dermatologii i wenerologii. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Specjalista dermatologii i wenerologii. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Umiejętności zawodowe doskonaliłam m.in. pracując w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Posiadam specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii, jestem autorką licznych publikacji naukowych i współautorką podręczników o problematyce chorób skóry. Pełniłam również funkcję wykładowcy i koordynatora zajęć na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia i Urody oraz na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego. Uczestniczę w cyklicznych sympozjach naukowo-szkoleniowych. Śledzę najnowsze doniesienia naukowe z dziedziny dermatologii i wenerologii. Szeroki zakres zainteresowań zawodowych skutkuje precyzją w ustaleniu kierunku efektywnego leczenia. Wolny czas spędzam z rodziną, uwielbiam jeździć na nartach i czytać dobre książki.

Zakres usług:

 • Diagnozowanie i leczenie chorób skóry u dzieci i dorosłych.
 • Trychologia
 • 
Dermatoskopia
 • Wideodermatoskopia
Specjalista Dermatolog i Wenerolog

lek. med. Katarzyna Korecka

Jestem specjalistą dermatologiem i wenerologiem. Szkolenie specjalizacyjne odbywałam na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz w Katedrze i Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie aktualnie pracuję jako starszy asystent.

Jestem specjalistą dermatologiem i wenerologiem. Szkolenie specjalizacyjne odbywałam na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz w Katedrze i Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie aktualnie pracuję jako starszy asystent. Prowadzę również zajęcia ze studentami różnych wydziałów jako wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jestem członkiem zarządu Polskiej Grupy Dermatoskopowej, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), European Academy of Dermatology & Venereology (EADV), International Dermoscopy Society (IDS) I European Association of Dermatooncology (EADO).

W mojej pracy szczególnie interesuje mnie dermatoskopia i wczesne wykrywanie nowotworów skóry. Ukończyłam wiele kursów z tej dziedziny, Professional Certificate of Dermoscopy, Advanced Certificate of Dermoscopy, Professional Diploma of Dermoscopy, Dermoscopy Diploma of Excellence. Zajmuje się także leczeniem trądziku, łuszczycy, chorób zapalnych skóry, bielactwa i innych chorób dermatologicznych.

Udało mi się zdobyć nagrody w różnych konkursach związanych z dermatoskopią: 1 miejsce w quizie podczas konferencji dla Polskich/Litewskich/Estońskich dermatologów organizowanych przez La Roche Posay (maj 2021), 1 miejsce podczas Dermoscopy Excellence 2022 w Rzymie, 1 miejsce w konkursie Fotofinder Academy w Londynie (czerwiec 2022).

Jestem autorem wielu publikacji naukowych w dziedzinie dermatologii i wenerologii, również w czasopismach z Impact Factor, a także Stypendystą Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w konkursie "Zagraniczny Staż Kliniczny". W październiku i listopadzie 2022 roku odbyłam staż naukowo-kliniczny w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach pod okiem Prezesa Międzynarodowego Towarzystwa Dermatoskopii, prof. Aimiliosa Lallasa. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas konferencji oraz kursów w kraju i za granicą.

Specjalista Onkolog

dr n. med. Anna Kopczyńska

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na wydziale lekarskim.

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na wydziale lekarskim. Szkolenia specjalizacyjne z Onkologii klinicznej odbyłam w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego, w którym obecnie pracuje. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu oceny dermatoskopowej znamion przy użyciu nowoczesnych wideodermatoskopów. Uczestniczę w profilaktycznych akcjach społecznych w kierunku czerniaka skóry.
Specjalista Chirurgii Ogólnej

lek. med. Lucyna Cichańska

Dyplom lekarza uzyskałam na Wydziale Lekarskim I Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2006 roku przez 7 lat pracowałam w Oddziale Chirurgii Ogólnej 111 Szpitala Wojskowego w Poznaniu.

Dyplom lekarza uzyskałam na Wydziale Lekarskim I Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2006 roku przez 7 lat pracowałam w Oddziale Chirurgii Ogólnej 111 Szpitala Wojskowego w Poznaniu. W 2014 roku zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. Będąc starszym asystentem kontynuowałam pracę w Oddziale Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej Szpitala Klinicznego im.Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu, gdzie uczestniczyłam w procedurach pobierania i przeszczepiania narządów, a następnie w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Urazów Wielonarządowych z Pododdziałem Chirurgii Gastroenterologicznej i Endokrynologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Obecnie pracuję w Oddziale Chirurgii Ogólnej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu. Umiejętności manualne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy zaowocowały skierowaniem swoich zainteresowań zawodowych na obszar medycyny estetycznej. Przebyte szkolenie z dziedziny medycyny estetycznej pozwala na wprawne stosowanie technik upiększania twarzy i ciała – iniekcje toksyny botulinowej w leczeniu zmarszczek mimicznych i nadpotliwości, wypełniacze z kwasu hialuronowego (miękki lifting, likwidacja zmarszczek, bruzd, wypełnianie ust i policzków), mezoterapia, lipoliza iniekcyjna, skleroterapia, nici liftingujące typu PDO, zabiegi osoczem bogatopłytkowym. Co więcej- ze względu na posiadaną specjalizację, kwalifikuję pacjentów do zabiegów chirurgicznych (przepukliny brzuszne, kamica pęcherzyka żółciowego, żylaki kończyn dolnych) oraz wykonuję drobne zabiegi chirurgiczne (usuwanie zmian skórnych w ramach profilaktyki nowotworowej). Podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo kursach oraz w konferencjach naukowych w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych

Leczone choroby:

 • kamica żółciowa
 • żylaki kończyn dolnych
 • znamiona, włókniaki, brodawki łojotokowe, tłuszczaki, wrastające paznokcie, blizny
 • przepukliny brzuszne, pachwinowe, pępkowe
 • operacyjne leczenie schorzeń tarczycy (po ukończonej diagnostyce endokrynologicznej)

Zakres wykonywanych operacji: operacje usunięcia guzków tkanki podskórnej i skóry (zmiany barwnikowe, włókniaki, brodawki łojotokowe, tłuszczaki ), plastyka wału paznokciowego.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: mezoterapia igłowa ( nawilżanie twarzy, dekoldu, szyi, dłoni i innych okolic ciała), mezoterapia okolic oczu, rewitalizacja skóry laserem NeoSkin poprzedzona mezoterapią z zastosowaniem aminokwasów kwasu hialuronowego,lLifting skóry - nici PDO, toksyna Botulinowa- likwidacja zmarszczek mimicznych (zmarszczki wokół oczu, zmarszczki podłużne czoła, zmarszczki poprzeczne czoła, opadające kąciki ust), leczenie nadpotliwości (ręce, stopy, pachy), modelowanie i nawilżanie ust, operacje usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową i klasyczną, operacje przepuklin brzusznych, pępkowych i pachwinowych z wszczepieniem siatek, operacje żylaków metodą klasyczną, skleroterapia żylaków, operacje usunięcia częściowego i całkowitego tarczycy, operacje usunięcia wyrostka robaczkowego laparoskopowo i klasycznie, operacje brzuszne na jelicie grubym, operacje żylaków odbytu, szczelin odbytu, torbieli pilonidalnych.

Specjalista Chirurgii Ogólnej

lek. med. Katarzyna Sosnowska-Brudło

Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizację z chirurgii ogólnej zdobyła na oddziale chirurgii ogólnej i gastroentrologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizację z chirurgii ogólnej zdobyła na oddziale chirurgii ogólnej i gastroentrologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

dr Katarzyna Sosnowska-Brudło to lekarz, który do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Jej szeroki zakres wiedzy w dziedzinie chirurgii oraz medycyny estetycznej pozwala na dobranie odpowiedniej metody leczenia do danego problemu. Zastosowanie wysokiej jakości produktów oraz niebywale utalentowana ręka Pani doktor zapewnia zadowolenie oraz satysfakcję z osiągniętego efektu. Dzięki stałemu rozwojowi oraz udziału w kursach, kongresach i szkoleniach z dziedziny medycyny estetycznej Pani doktor zaskakuje nas coraz to bardziej innowacyjnymi metodami zabiegowymi.

Zakres wykonywanych zabiegów chirurgicznych

 • usuwanie znamion, tłuszczaków, kaszaków i innych zmian skórnych
 • pobieranie wycinków do badań histopatologicznych
 • usuwanie wrastających paznokci
 • nacięcia i drenaż ropni
 • zmiany opatrunków
 • konsultacje chirurgiczne
 • diagnozowanie i leczenie chorób przewodu pokarmowego
 • leczenie otwartych ran, owrzodzeń, ran ostrych i przewlekłych
 • leczenie stopy cukrzycowej
Dermatologia Wenerologia

dr n. med. Anna Słomiak-Wąsik

Lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie dermatologii i wenerologii w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu.

Lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie dermatologii i wenerologii w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, na którym kontynuuje studia doktoranckie. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiej Grupy Dermatoskopowej, European Academy of Dermatology and Venereology (EADV), International Dermoscopy Society (IDS).

Absolwentka licznych kursów dotyczących dermatoskopii i dermatochirurgii może pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w badaniu dermatoskopowym i wideodermatoskopowym. Autorka publikacji z zakresu dermatologii i chorób wewnętrznych. Stypendystka EADV (Bruksela, Belgia, 2022). Laureatka trzeciej nagrody w sesji internistycznej XII International Conference, Starogard Gdański, 2015. Nominowana w plebiscycie HIPOKRATES 2022.

Specjalista Dermatolog i Wenerolog oraz Specjalista Chirurgia Ogólna

dr n. med. Daria Strzelecka-Węklar

Jestem Specjalistą Chirurgiem oraz Specjalistą Dermatologiem i Wenerologiem.

Jestem Specjalistą Chirurgiem oraz Specjalistą Dermatologiem i Wenerologiem.

Dyplom lekarza uzyskałam w 1995 roku na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Do 2008 roku pracowałam w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń, gdzie w 2004 roku ukończyłam szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii ogólnej oraz w 2008 roku uzyskałam stopień doktora nauk medycznych. W międzyczasie ukończyłam Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, uzyskując dyplom w 2005 roku.

Od 2009 roku związana byłam z Kliniką Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie odbyłam szkolenie specjalizacyjne z zakresu dermatologii i wenerologii. Pracowałam na stanowisku adiunkta, zajmując się działalnością naukową oraz dydaktyczną. Unikalne połączenie umiejętności zdobytych w ramach obydwu specjalizacji sprawiło, że w szczególny sposób zainteresowałam się chirurgią skóry. Odbyłam liczne szkolenia z zakresu dermatologii i wenerologii, medycyny estetycznej, a także dermoskopii. Dbam o to, by na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach oraz licznych konferencjach naukowych.

Zakres usług:

– konsultacje, diagnostyka, leczenie chorób z zakresu dermatologii i wenerologii,
– dermatologia dziecięca,
– diagnostyka dermoskopowa znamion i innych zmian skórnych,
– leczenie nowotworów, stanów przednowotworowych skóry oraz zmian o charakterze naczyniowym.
– zabiegi z zakresu chirurgii i dermatochirurgii: usuwanie znamion skórnych, nowotworów skóry oraz łagodnych zmian skórnych.