Usuwanie znamion
w Centrum Diagnostyki Znamion w Poznaniu

Usuwanie zmian skórnych – usuwanie znamion, brodawek, kurzajek Poznań.
Zastosowanie metody chirurgicznego lub laserowego usuwania zmian skórnych jest zależne od decyzji lekarza, oczekiwań pacjenta, przeciwwskazań, typu zmiany oraz jej umiejscowienia.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Stosowane najczęściej w przypadku niepokoju onkologicznego lub w celach estetycznych. Zabieg usunięcia znamienia jest wykonywany przez wysokiej klasy specjalistów w chirurgii mających wieloletnie doświadczenie.

Zabieg przeprowadzany jest w Gabinecie chirurgicznym i trwa ok. 20-40 min w zależności od wielkości zmiany skórnej, miejsca usunięcia oraz wymaganej złożoności zabiegu.

Czy zabieg jest w znieczuleniu miejscowym?

W okolicy docelowej stosujemy znieczulenie miejscowe, co powoduje, że zabieg jest bezbolesny i komfortowy. Po zabiegu zalecamy, aby zaplanować spokojniejszy czas na zagojenie się rany.

W zależności od miejsca, z którego usuwana jest zmiana – ranę należy zabezpieczyć opatrunkiem na okres około 7-10 dni (zmiana 1-2 razy dziennie), chyba że chirurg zaleci inaczej.

Po ilu dniach mogę mieć zdjęte szwy?

Zdjęcie szwów standardowo odbywa się po ok. 10 dniach od zabiegu.

Kriochirurgia

Kriochirurgia to skuteczna i bezpieczna metoda usuwania (wymrażania) zmian skórnych polegająca na kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki poprzez jej zamrożenie. Możliwa do wykonania zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Usuwane tą metodą są:

  • brodawki wirusowe rąk, stóp (tzw. kurzajki)
  • brodawki łojotokowe
  • brodawki płaskie wirusowe
Zobacz także

Usuwanie znamion w Poznaniu

Laseroterapia
znamion

Zobacz

Histopatologia

Zobacz

Przygotowanie
do zabiegu

Zobacz